Kilka ton haszyszu w kontenerze z Maroka – duża konfiskata w porcie w Antwerpii
Belgijskie służby celne przechwyciły w porcie w Antwerpii duży ładunek haszyszu ukryty w kontenerze, który przypłynął z Maroka. Jak poinformowało w środę Federalne Ministerstwo Finansów SPF/FOD...
Wizualizacja SI - Aktualnosci.be Belgijskie służby celne przechwyciły w porcie w Antwerpii duży ładunek haszyszu ukryty w kontenerze, który przypłynął z Maroka. Jak poinformowało w środę Federalne Ministerstwo Finansów SPF/FOD Finances, chodzi o kilka ton narkotyku, choć dokładna ilość nie została jeszcze ustalona. Wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić pochodzenie przesyłki oraz ustalić jej odbiorcę.
Narkotyki odkryto w kontenerze znajdującym się przy nabrzeżu 188. Ładunek przypłynął z Maroka, a w kontenerze przewożono również siarczan wapnia.
Stosunkowo rzadka konfiskata
Do wykrycia haszyszu doszło w ubiegły czwartek, jednak informację o przejęciu podano do wiadomości publicznej dopiero teraz. Zabezpieczone narkotyki zostaną zniszczone. Trwa postępowanie, którego celem jest ustalenie, skąd pochodził ładunek i do kogo miał trafić.
Tego typu konfiskata jest w porcie w Antwerpii stosunkowo rzadka. Zdecydowana większość narkotyków wykrywanych przez służby w tym miejscu to kokaina.