Dwoje nastolatków utonęło podczas kąpieli w nieczynnym kamieniołomie w regionie Liège
Dwie młode osoby zginęły we wtorek po południu podczas kąpieli w nieczynnym kamieniołomie w gminie Sprimont, w regionie Liège. Pierwsze informacje o tej tragedii przekazała w środę prokuratura w...
Wizualizacja SI - Aktualnosci.be Dwie młode osoby zginęły we wtorek po południu podczas kąpieli w nieczynnym kamieniołomie w gminie Sprimont, w regionie Liège. Pierwsze informacje o tej tragedii przekazała w środę prokuratura w Liège.
Do zdarzenia doszło w opuszczonym kamieniołomie potocznie nazywanym „Lac Bleu”, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli. Obie ofiary urodziły się w 2008 r. Według wstępnych ustaleń śledztwa, na które powołuje się prokuratura, żaden z nastolatków nie potrafił pływać.
Śledztwo w toku
Służby ratunkowe szybko dotarły na miejsce, jednak obu nastolatków odnaleziono już bez oznak życia. Prokuratura podkreśla, że prowadzone jest śledztwo, które ma dokładnie wyjaśnić okoliczności tej tragedii.