Policja zlikwidowała laboratorium narkotykowe w Halle – produkowano tam metamfetaminę
Policja przeprowadziła nalot na laboratorium narkotykowe znajdujące się w hali magazynowej przy Bergensesteenweg w Halle. Na miejscu produkowano crystal meth, czyli silnie uzależniającą...
Wizualizacja SI - Aktualnosci.be Policja przeprowadziła nalot na laboratorium narkotykowe znajdujące się w hali magazynowej przy Bergensesteenweg w Halle. Na miejscu produkowano crystal meth, czyli silnie uzależniającą metamfetaminę. Laboratorium zostało już zlikwidowane, a niebezpieczne substancje usunięto.
Podczas piątkowej akcji śledczy z Federalnej Policji Sądowej Halle-Vilvoorde trafili na działające laboratorium. Znaleziono w nim zarówno gotową metamfetaminę, jak i różnego rodzaju surowce wykorzystywane do produkcji narkotyków syntetycznych. Według prokuratury skala odkrytej instalacji wskazuje na profesjonalną i zorganizowaną działalność.
W czasie interwencji jedna z osób obecnych na miejscu zaczęła uciekać. Policja użyła śmigłowca oraz psów tropiących, jednak podejrzanego nie udało się odnaleźć.
Bezpieczne usunięcie instalacji
Do likwidacji laboratorium policja federalna zaangażowała wyspecjalizowaną jednostkę, która działała wspólnie z obroną cywilną. Służby te odpowiadały za bezpieczne usunięcie niebezpiecznych chemikaliów oraz elementów instalacji.
Silnie uzależniający narkotyk
- Crystal meth, znana również jako metamfetamina, to syntetyczny narkotyk o krystalicznym wyglądzie. Substancja ta silnie uzależnia i wiąże się z poważnymi zagrożeniami dla zdrowia – mówi Mélanie Geeraerts z prokuratury Halle-Vilvoorde.
Jak dodaje, likwidacja laboratorium pokazuje, że produkcja narkotyków syntetycznych odbywa się także w tym regionie. Prokuratura zapowiada, że rozbijanie tego typu siatek nadal będzie traktowane priorytetowo, podobnie jak ochrona społeczeństwa przed zagrożeniami związanymi z narkotykami syntetycznymi i innymi środkami odurzającymi.