Łódź z 15 migrantami przechwycona u wybrzeży Oostduinkerke
U wybrzeży Oostduinkerke przechwycono w weekend łódź, na której znajdowało się 15 migrantów. Żadna z osób na pokładzie nie miała kamizelki ratunkowej – poinformował gubernator Flandrii...
Wizualizacja SI - Aktualnosci.be U wybrzeży Oostduinkerke przechwycono w weekend łódź, na której znajdowało się 15 migrantów. Żadna z osób na pokładzie nie miała kamizelki ratunkowej – poinformował gubernator Flandrii Zachodniej.
Do zdarzenia doszło około dwóch kilometrów od brzegu Oostduinkerke. Łódź z 15 osobami została następnie odprowadzona w stronę Francji. Jak podkreślono, pasażerowie nie byli wyposażeni w kamizelki ratunkowe. “Ostrzegaliśmy przed tym” – powiedział gubernator Carl Decaluwé.
Już w kwietniu odnotowano wzrost liczby prób przeprawy małymi łodziami. “Pilnie potrzebujemy innowacyjnego wsparcia, takiego jak system kamer powietrznych, który pozwoliłby szybciej reagować” – dodał Decaluwé.