Belgia przegrała z Walią w ćwierćfinale

© Reuters/John Sibley

R E K L A M A

W piątek wieczorem, odbył się mecz Belgii z Walią w mistrzostwach piłki nożnej Euro 2016. Zaczęło się pozytywnie dla Belgii, a skończyło… porażką.

Początek był znakomity dla Belgów. W 13 minucie, pięknego gola strzelił Nainggolan. Walijczycy wyrównali ten wynik w 30 minucie dzięki Ashleyowi Williamsowi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1.

Druga połowa, niestety, nie była już tak różowa dla “Czerwonych diabłów”. Już 9 minut po jej rozpoczęciu, Walijczyk Robson-Kanu strzelił kolejnego gola dla drużyny z Wielkiej Brytanii. Belgia miała kilka okazji aby odegrać się, lecz pięć minut przed końcem regulaminowego czasu trzeci gol został przepuszczony przez belgijskiego bramkarza. Autorem bramki był Vokes. Mecz został przedłużony o trzy minuty, lecz Diabły nie skorzystały z okazji.

Selekcjoner belgijskiej drużyny, Marc Wilmots, powiedzial mediom że decyzja o jego przyszłości zostanie podjęta po wakacjach.

Ostateczny wynik do 3-1 dla Walii.